Denník N

Poriadok v štáte podľa Republiky: Psychotesty pre ministrov, právo na zbraň, zákaz mobilov v škole, viac peňazí pre Maticu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Slovenský jazyk navrhujú v predvolebnom programe za piaty štátny symbol, už od materskej školy chcú deti vychovávať k manželstvu a rodičovstvu v tradičnej rodine.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Urobíme poriadok!“

Tak znel jeden zo sloganov Kotlebovej ĽSNS pred parlamentnými voľbami v roku 2020. Slogan a aj snahu „upratať bordel v štáte“ si odídenci od Kotlebu, teda hnutie Republika, so sebou zobrali aj do politického projektu, ktorý vznikol v roku 2021. Podpredseda strany Milan Mazurek cez bilbordy sľubuje, že urobí poriadok v osadách, a nastolenie poriadku v štáte sľubuje aj predseda hnutia Milan Uhrík.

Republika sa snaží od Mariana Kotlebu verejne dištancovať a na protestných akciách sa už bývalí spolustraníci ani len nepozdravia. No jedna vec sú osobné vzťahy a ambície a druhá vec sú názory. Pohľad na predvolebný program Republiky ukazuje, že to, čo tvrdili v krajne pravicovej ĽSNS, chcú presadzovať aj teraz – v sociálnych dávkach chcú princíp zásluhovosti, odmietajú „dúhovú ideológiu“ a odpolitizovať chcú aj voľbu generálneho prokurátora.

Základné informácie o hnutí Republika

  • Vznik: od 9. 3. 2021 (prevzali stranu Hlas ľudu od Petra Marčeka).
  • Predseda: Milan Uhrík.
  • Podpredsedovia: Milan Mazurek, Miroslav Suja, Ondrej Ďurica.
  • Výsledok v parlamentných voľbách 2020: – (ešte neexistovali)

V snahe odlíšiť sa a ukázať, že politici Republiky nepatria k extrémistickej ĽSNS, už nepoužívajú jazyk typický svojou nekorektnosťou pre ĽSNS – v programe nenájdete zmienku o „cigánskych parazitoch“ alebo „asociáloch“.

Výrazný posun vidno

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Republika

Slovensko

Teraz najčítanejšie