Denník N

Ak bude vládnuť Smer, zvážime odchod. O akých ľudí môže Slovensko po voľbách prísť

Jeden z predvolebných bilbordov Smeru. Foto N - Tomáš Benedikovič
Jeden z predvolebných bilbordov Smeru. Foto N – Tomáš Benedikovič

Hovorili sme s desiatkami Slovákov, ktorí v prípade víťazstva Fica a spol. uvažujú o odchode do zahraničia alebo už rovno podnikajú aj konkrétne kroky. Zďaleka nejde len o ľudí z IT.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Tomáš vyštudoval Masarykovu univerzitu v Brne. Pred niekoľkými rokmi sa na Slovensko vrátil, usadil sa v Košickom kraji, pracuje na obecnom úrade. Okrem iného zodpovedá za administrovanie žiadostí o eurofondy pre päť menších obcí.

„Sú to projekty v desiatkach tisíc eur, zahŕňajú výstavbu ihrísk, opravy chodníkov, zatepľovanie budov, ale napríklad aj financovanie sociálnych pracovníkov v rómskych komunitách,“ rozpráva.

Tomáš je gej. Na východnom Slovensku žije so svojím priateľom, ktorý sa venuje ekológii. V súčasnosti už nejaký čas znovu premýšľajú nad odchodom do zahraničia. Definitívne sa rozhodnú po voľbách.

„Ak sa ukáže, že naša krajina si vybrala návrat do minulosti, nič nás nepresvedčí, že na Slovensku má ešte cenu zostávať,“ hovorí Tomáš.

O virtuálne pobalených

Reči o odchode zo Slovenska sú časté zvlášť medzi voličmi prozápadných strán. Pravidelne sa objavujú v komentároch na sociálnych sieťach, o „virtuálne pobalených“ Slovákoch hovoria aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie