Denník N

Programy Smeru a Hlasu: Fico stavia na geopolitike, Pellegrini sľubuje ľuďom starostlivý štát

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Porovnali sme programy strán, ktoré tvorili spolu v roku 2020 jeden tím. Smer sa spolieha na krátke heslá a tému ako spravodlivosť si nevšíma, Hlas vypracoval rozsiahle kapitoly, v ktorých je veľa sľubov o silnom štáte.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Programy Smeru a Hlasu sú ako ich lídri Robert Fico (59) a Peter Pellegrini (47). Zatiaľ čo ten starší sa čoraz viac radikalizuje, mladší sa snaží pôsobiť ako štandardný európsky sociálny demokrat. Tieto rozdiely boli badateľné už počas kampane pred voľbami v roku 2020 – lenže vtedy boli obaja politici ešte spolu v Smere a Fico postavil Pellegriniho na post volebnej jednotky.

Teraz už ide každý sám za seba, Pellegrini krátko po voľbách v lete 2020 založil Hlas a má prvýkrát možnosť ako predseda strany naplniť svoju víziu. Fico zasa robí všetko preto, aby reštartoval svoju kariéru a rozhodoval opäť o Slovensku.

Niekto si dal záležať viac, niekto menej

Už rozsah programov hovorí niečo o tom, akú pozornosť venovali strany jeho tvorbe: program Hlasu má vyše 22 500 slov, program Smeru len 2 260.

A ako je to s obsahom? Zaujímavé je, že Ficova strana sa najpodrobnejšie nevenuje kapitole sociálny štát, ale

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Smer

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie