Denník N

Študent, učiteľka a cisár, ktorý chcel zastaviť kresťanov. Nová kniha Juliana Barnesa je skôr esej ako román

Foto - Odeon, www.julianbarnes.com
Foto – Odeon, www.julianbarnes.com

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Julian Barnes dnes zaslúžene patrí k najoceňovanejším autorom na svete. Román Elizabeth Finchová (preklad do češtiny Petr Fantys, slovenské vydanie sa pripravuje) je už jeho dvadsiatou piatou knihou. V slovenčine sotva nájdeme prekladanejšieho súčasného prozaika, ktorý píše v anglickom jazyku. Dejiny sveta v 10 a 1/2 kapitolách, Keď ma ešte nepoznala, Arthur & George, Šum času, Jediný príbeh, Pocit konca a ďalšie – naše vydavateľstvá sa síce počas troch desaťročí hojne striedali, ale diela londýnskeho majstra sa k nám, našťastie, dostávali pravidelne a pomerne aktuálne.

Prozaik a esejista venoval mnohé tituly svojej manželke Pat, literárnej agentke, ktorá v roku 2008 zomrela na mozgový nádor.

Na správnom mieste

V bohatom, vyváženom a podnetnom spisovateľovom diele je novinka zatiaľ najslabší titul. Barnes

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hvoreckého knižnica

Knihy

Kultúra

Teraz najčítanejšie