Denník N

Je Chelsea v kríze? Pochettino pracuje s experimentom, ktorý nemá vo futbale obdobu

Mauricio Pochettino. Foto - AP
Mauricio Pochettino. Foto – AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Turbulentné obdobie v londýnskej Chelsea pokračuje. Jeden z najväčších klubov v Anglicku sa po miliardovej investícii do kádra trápi a v médiách sa objavujú hlasy, že tím je teraz slabší ako pred jeho posilnením.

V piatich kolách Premier League nazbierala Chelsea iba päť bodov a v tabuľke je až na štrnástej priečke, porazila len podceňovaného nováčika Luton Town.

Cez víkend jej trápenie pokračovalo, keď sa zápas na pôde Bournemouthu skončil iba bezgólovou remízou. Keď hráči schádzali z trávnika, stovky fanúšikov Chelsea, ktorí na duel cestovali, na nich znova pískali.

Sú totiž zvyknutí na úspechy: najmä za posledných dvadsať rokov, od čias, keď klub kúpil ruský biznismen Roman Abramovič. Výsledková kríza sa v Abramovičovej ére nikdy neodpúšťala. Ak sa tímu nedarilo, zvyčajne tréner veľmi rýchlo skončil.

Abramovič však po sankciách pre vojnu na Ukrajine klub predal konzorciu na čele s americkým miliardárom Toddom Boehlym a spoločnosťou Clearlake Capital. Noví majitelia prišli s inou víziou, ktorá doteraz vo svetovom futbale prakticky nemala podobnosť.

Nakúpili desiatky mladých hráčov, u ktorých sa predpokladá, že ich trhová hodnota ešte bude stúpať. Cez leto sa k tímu pridal známy manažér Mauricio Pochettino.

Chelsea sa akoby nesústredí na okamžitý úspech, ale rozmýšľa do budúcnosti.

Súčasnosť totiž momentálne ani nie je veľmi ideálna. V kalendárnom roku 2023 dokázala zvíťaziť iba v šiestich zápasoch: proti Leedsu a Leicesteru, dvom tímom, ktoré z Premier League vypadli, nováčikom z Lutonu, proti Crystalu Palace, v FA Cupe so štvrtoligovým Wimbledonom a ešte v Lige majstrov s Borussiou Dortmund. Pre veľkoklub ako Chelsea je to, samozrejme, žalostne málo.

Posledný ligový zápas s Bournemouthom však prináša pochybnosti o tom, či to pre Chelsea vlastne znamená hlbokú krízu.

Pochettino dokázal už počas pár mesiacov vo funkcii priniesť zlepšenie viacerých herných prvkov

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Premier League

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie