Denník N

Novinár Hašan: Weiss je pre rozcuchaný Slovan najlepší tréner, Kmotrík ml. by mnohé veci mohol robiť inak

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Redaktor denníka Šport Miroslav Hašan pozná futbalový Slovan najlepšie zo slovenských novinárov. Kritizuje ho za mnoho vecí vrátane prestupovej politiky a práce Ivana Kmotríka ml.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hašan sa špecializuje na komentáre a analytické články, nebojí sa kritiky ani kontroverzie. O Slovane si myslí, že je v ňom niekoľko dlhodobých problémov, napríklad aj starší hráčsky káder a nemoderný herný prejav.

„Nie je náhoda, že Slovan pracuje bez skautského oddelenia, ktoré dostalo pred časom komplet výpoveď. Zároveň je to na tejto klubovej úrovni európska anomália,“ vraví.

Jadro mužstva je podľa Hašana síce skúsené, ale Slovan nemá model, ako dostať mladých domácich hráčov do systému. Takisto sa mu nepáči, že generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. využíva svoje kanály na sociálnych sieťach na prezentáciu dôležitých vecí v klube.

Nepozdáva sa mu ani aktuálny herný prejav Slovana. „Neočakávam, že sa výrazne zlepší, začne hrať moderne aj rýchlo a vysoko vyhrávať zápasy. Stať sa to, samozrejme, môže, hoci pravdepodobnosť predikuje iný scenár,“ hovorí okrem iného Miroslav Hašan.

V rozhovore sa dočítate:

  • aké sú dlhodobé problémy v Slovane;
  • čo by mohol a mal robiť lepšie Ivan Kmotrík ml.;
  • prečo za Slovan nehrajú najlepší mladí slovenskí futbalisti;
  • o akých hráčov by sa mal Slovan posilniť;
  • či je účinkovanie v Konferenčnej lige aktuálny strop Slovana;
  • prečo slovenskí novinári málo kritizujú Slovan.

Je Vladimír Weiss st. dobrý tréner pre Slovan?

Je to historicky najúspešnejší slovenský tréner novodobej éry. Ako jediný dokázal postúpiť so slovenskou reprezentáciou na majstrovstvá sveta. Pôsobil v zahraničí, vie aké ťažké to tam cudzinci majú. Väčšinou uspel, respektíve nikdy nevyrobil prepadák. Napríklad gruzínsku reprezentáciu výrazne posunul, predtým sa mu to isté podarilo s Kajratom Almaty. Weiss má úžasný cit na hráčov, rozumie ich duši. Napríklad po Limassole sa hráčov zastal, hoci ich mohol výrazne kritizovať. Správny inštinkt preukazuje aj v samotných zápasoch, dokáže reagovať striedaniami alebo už základnou zostavou. Doma s Arisom Limassol postavil Toliča, ktorý dal gól, ďalej Marcelliho, ktorý patril k najlepším hráčom, a Strelca, ktorý tiež skóroval. Nie všetky trénerské ťahy mu vyšli, ale s tým, čo má, pracuje najefektívnejšie, ako vie. Pre súčasný rozcuchaný Slovan je Weiss najlepší tréner.

Vlani chvíľu trénerom dokonca nebol. Viete, čo sa stalo?

Nič bližšie, iba to, čo preniklo na verejnosť z médií. Na to, že má tiahle nezhody s generálnym riaditeľom Ivanom Kmotríkom ml.,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska konferenčná liga

Futbal

Rozhovory

ŠK Slovan Bratislava

Slovan pod Kmotríkovcami

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie