Denník N

Evanjelium podľa KDH: Zaslúžite si mať sa lepšie, ale nie všetci

Páni Majerský, Dohál ani Baka jednoducho nemajú ten druh intelektu, ktorý by teológiu mohol niekam posúvať.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor pracuje na Katedre etiky a estetiky Filozofickej fakulty
Univerzity Konštantína Filozofa v Nit

Výroky pána predsedu KDH Milana Majerského na adresu LGBTI+ osôb alebo aj súkromná komunikácia Róberta Dohála, neskôr vyhodeného z kandidátky KDH, ktorý by za prednášku o „zrúdnosti“ chcel niekomu odrezať hlavu „presne tak, akoby to urobil ktorýkoľvek pravoverný muslim“, sú len ďalším smutným svedkom našich čias a pomerov na Slovensku.

Ničím neprekvapilo ani aktuálne oslovenie členov evanjelickej cirkvi augsburského vyznania, ani vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k predčasným voľbám. Hoci ide o pomerne kultivované texty, dušpastieri tu zjavne potrebujú strašiť „genderovou ideológiou“ a registrovanými partnerstvami. To je už taká ich tradícia. A mohlo to byť aj horšie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

KDH

LGBTI+

Komentáre

Teraz najčítanejšie