Denník N

Vojenskí tajní si boli podľa polície takí istí, že na tunelovanie používali bežné účty, výbery z bankomatu či Gučíkove firmy

Prinášame podrobnosti ku kauze, v ktorej vojenská tajná služba podľa vyšetrovateľov prišla o 74 miliónov eur.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Policajnou akciou Vírus sa NAKA zamerala na ďalších vplyvných ľudí, ktorí boli doteraz nedotknuteľní.

Napríklad Ján Balciar bol do roku 2020 takmer všemocným riaditeľom Vojenského spravodajstva, ktorému prešiel aj nákup 15 apartmánov v Nízkych Tatrách a budovanie súkromnej chaty na území s vysokým stupňom ochrany.

Niekdajší riaditeľ TA3 Michal Gučík zas udržiaval kontakty s viacerými vplyvnými politikmi (najmä z SNS), ale aj s generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom.

Obaja sú od utorka v najnovšej kauze okolo Vojenského spravodajstva obvinení z rozkrádania verejných financií spolu s bývalým prezidentom hokejového zväzu Martinom Kohútom a ďalšími trinástimi ľuďmi a dvoma firmami (stíhanými v rámci trestnej zodpovednosti právnických osôb).

Denník N mal možnosť preštudovať si uznesenie o vznesení obvinenia, ktoré spresňuje, o čo v tejto kauze ide.

Dva milióny pre Gučíka

Za kľúčové postavy označili vyšetrovatelia dvoch

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Akcia Vírus

Slovensko

Teraz najčítanejšie