Denník N

Lasica a Satinský z komiksu vyzývajú na účasť vo voľbách

Z letáka Volám a volím. Ilustrácia - Ďuro Balogh
Z letáka Volám a volím. Ilustrácia – Ďuro Balogh

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Sú nakreslení, ale okamžite spoznáte, o koho ide. Kto mal v rukách komiks Radostná správa, ten vie, že takto sú v ňom stvárnení Milan Lasica a Július Satinský. Fanúšikovia dvojice komikov už vedia aj to, že sa chystá pokračovanie jej príbehu v komikse pod názvom Deň radosti.

Plánovaný dátum vydania tejto knihy je november a v týchto dňoch sa objavil nový vizuál s postavami L+S. Nejde však o klasickú ukážku z pripravovaného diela, ktorá býva upútavkou na knihu.

Volám a volím

Dcéra Júliusa Satinského Lucia na Facebooku zverejnila štvoricu obrázkov s textom parafrázujúcim známy „telefonický“ dialóg humoristickej dvojice L+S. Namiesto obligátneho zavárania majú úplne inú tému. Rozprávajú sa o voľbách.

„Rozmýšľam, čo sa dá robiť, aby sme neskončili tam, kde sme už boli,“ hovorí kreslený Milan Lasica. „Jáj… no ja by som zavolal niekomu, čo o tom nerozmýšľa, aby porozmýšľal, čo robiť,“ odpovedá mu v ďaľšom komiksovom stripe Satinský. Ich telefonát sa končí pozdravom: „Volám a volím!“

Komiks tvorí prvú stránku online letáka, ktorý

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vizuálne umenie

Voľby 2023

Kultúra

Teraz najčítanejšie