Denník N

Zrádzajú Kadyrova obličky alebo Putin? Stav vodcu Čečenska je neistý, Kremeľ mu hľadá nástupcu

Kadyrov u Putina. Foto - kremlin.ru
Kadyrov u Putina. Foto – kremlin.ru

Nie je ani také dôležité, či čečenský vodca Ramzan Kadyrov žije alebo nie. Dôležité je, že správy o jeho kritickom zdravotnom stave vyvolali v Rusku paniku. Len Kremeľ sa tvári, že sa nič nedeje a pokojne vyberá jeho následníka.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Keď chcel, aby jeho ozbrojený protivník Magomed Chambijev zložil zbrane, zajal celú jeho početnú rodinu vrátane žien a povedal, že ich zabije. Tak zvíťazil.

Jeho najobľúbenejším automobilom je Ferrari Testarossa. Na dlhšie vzdialenosti sa však premiestňuje Airbusom A319, ktorého interiér zariadila do mimoriadne luxusnej podoby britská firma Winch Design.

Najčastejšie navštevuje Spojené arabské emiráty, v komplexe Zabeel Saray Residences na umelom ostrove v tvare stromu – Palma Džumejra – má vilu s číslom 21.

V Čečensku vlastní bližšie neurčený počet palácov, manželiek aj ozbrojených formácií. V automobilovom parku niekoľko mercedesov, vozidlá Hummer, Lamborghini, desať áut značky BMW aj deväť vozidiel značky Porsche. Tento výpočet nie je úplný.

Vlastní aj stajňu, drahé kone sú jeho vášňou, za niektoré zaplatil viac ako milión eur. Za futbalistov svojho klubu Terek Groznyj minul ešte viac.

Na otázku, odkiaľ má peniaze, Ramzan Kadyrov celkom vážne odpovedá: „Alah dáva.“

Ruská daňová správa sa s týmto vysvetlením už dávno uspokojila.

Opuchnutý, v daždi a sám

Novinári obliehajú Ústrednú klinickú nemocnicu v Moskve. Na parkovisku pred ňou nikdy nebolo toľko áut s čečenskými ŠPZ ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie