Denník N

Žiadne osudové stretnutia a veľké gestá. Jeden z najlepších filmov o láske vyzerá inak

Scéna z filmu Minulé životy. Foto - Filmtopia
Scéna z filmu Minulé životy. Foto – Filmtopia

Od svetovej premiéry na festivale Sundance získal film Minulé životy nadšené recenzie filmových kritikov a kritičiek ako jeden z najlepších romantických filmov roka; u nás ho premiérovo uviedol festival Cinematik. Do kín sa dostane začiatkom októbra.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Úvodná scéna filmu Minulé životy je malým rébusom. Trojica sedí spolu v bare. Dvaja muži a medzi nimi jedna žena. Dlho sa rozprávajú, popíjajú koktaily, vymieňajú si pohľady a gestá. Nie je jasné, o čom hovoria a ani aký je medzi nimi vzťah.

Sú to len kolegovia, ktorí po práci spolu zašli na drink? Párik turistov so sprievodcom, ktorý ich zobral do tohto lokálu, aby im ukázal autentický nočný New York, milenci unikajúci pred denným svetlom? Alebo je to ešte inak?

Kamera ich sleduje z perspektívy neznámych hostí baru z opačnej strany miestnosti. Nech sú tí traja kýmkoľvek, vyzerá to ako obyčajný večer. V skutočnosti nie je bežný ani pre jedného z nich.

Odohráva sa medzi nimi debata, ktorá môže zmeniť celý ich ďalší život.

Niečo za niečo

Režisérka a scenáristka Celine Song takmer identickú situáciu v bare raz sama zažila. A bol to práve tento moment, ktorý v nej utkvel tak intenzívne, až ju primal napísať film Minulé životy.

Mladá žena sediaca v bare sa volá

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Filmy

Vzťahy

Kultúra

Teraz najčítanejšie