Denník N

Ctím si aj mladých chlapcov na tribúne. Weiss poprel nervozitu v Slovane a chce zopakovať európsku jar

Vladimír Weiss st. (vpravo) a Kevin Wimmer. Foto - TASR/Jakub Kotian
Vladimír Weiss st. (vpravo) a Kevin Wimmer. Foto – TASR/Jakub Kotian

Slovan nastúpi vo štvrtok večer o 21.00 h v úvodnom zápase Konferenčnej ligy proti KÍ Klaksvík z Faerských ostrovov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slovan je vo výsledkovej kríze. Po nezvládnutej odvete s Arisom Limassol v play-off Európskej ligy pokazil aj ďalší zápas. V slovenskej lige prehral na ihrisku Dunajskej Stredy 1:3.

Ešte horšia ako samotná prehra je spôsob, akým sa zrodila. Slovan totiž nastúpil v plnej sile. V podstate so všetkými hráčmi, ktorí by mali byť lídrami a nastupujú pravidelne v základnej zostave v európskych pohároch.

Vo štvrtkovom zápase proti KÍ Klaksvík, ktorý bude pre Slovan prvým v A-skupine Konferenčnej ligy, musí slovenský majster podať diametrálne odlišný výkon. Aj preto, aby si na svoju stranu znovu získal nahnevaných fanúšikov.

Práve dobré účinkovanie v Konferenčnej lige môže z aktuálnej sezóny spraviť sezónu úspešnú.

Nič hrozné sa nedeje

Slovan zvládol len jeden z posledných štyroch zápasov. V Slovnaft Cupe vyhral na ihrisku Svätého Jura jednoznačne 7:0. Zvíťazil síce aj v lige nad Podbrezovou, ale počas tohto zápasu sa dostal jeho tréner Vladimír Weiss st. do konfliktu s fanúšikmi.

Tí boli naštvaní po vypadnutí s Arisom Limassol v Európskej lige, na trénera pokrikovali a on na nich v emóciách reagoval.

Na tlačovke po zápase povedal, že nikdy nebude kľačať pred 16-ročnými. Potom sa ospravedlnil, ale doplnil: „Vždy ich budem podporovať, keď budú slušní. Keď nebudú urážať hráčov, vedenie ani mňa.“

Medzi trénerom Slovana a príslušníkmi tvrdého jadra fanúšikov Slovana je jasné napätie, lebo podobná situácia sa zopakovala aj po prehre v Dunajskej Strede.

Vladimír Weiss st. však deň pred zápasom s Klaksvíkom napätie poprel.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska konferenčná liga

Futbal

ŠK Slovan Bratislava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie