Denník N

Newsfilter: Fico vytiahol na Pellegriniho voličov bager

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Fico sa poisťuje. 2. Čo nám ukáže Ódor. 3. Kompro na Sulíka.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Fico sa poisťuje

Robert Fico a Peter Pellegrini sa desať dní pred voľbami dostali do otvoreného sporu. Predseda Smeru využil príležitosť, ktorú mu ponúkol Pellegrini v markizáckom Na telo, keď predseda Hlasu nevylúčil vládu so Smerom ani s Progresívnym Slovenskom.

Ešte v utorok podvečer Fico natočil video, v ktorom vyzval „ľavicového voliča“, aby 30. septembra nevolil Hlas, ale hodil to radšej Smeru, ktorý potom bude môcť poskladať vládu „s inými politickými hráčmi“.

Pellegrini sa ho následne spýtal, či myslí fašistov z Republiky, keďže nikto iný okrem Hlasu a SNS spoluprácu so Smerom nepripúšťa.

Fico sa tak zjavne rozhodol pre frontálny útok na Pellegriniho z obavy, že Smer tesne pred voľbami narazil na strop – z ktorého vedie cesta len nadol.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Jaroslav Naď

Ľudovít Ódor

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Richard Sulík

Robert Fico

Smer

Komentáre

Teraz najčítanejšie