Denník N

Prieskum Ipsosu: Smer naďalej prvý, pred PS má náskok 3 body. Sme rodina smeruje mimo parlamentu

Najnovší prieskum niečo vyše týždeň pred voľbami ukazuje možný povolebný pat. Problém zostaviť vládu by mali Smer aj Progresívne Slovensko.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Favoritom na víťazstvo vo voľbách zostáva Smer Roberta Fica aj podľa ďalšieho prieskumu preferencií. Ak by sa voľby konali teraz, získal by niečo vyše 20 percent hlasov, ukazuje sondáž agentúry Ipsos pre denník Pravda.

Nasleduje Progresívne Slovensko so ziskom zhruba 17 percent hlasov, tretí Hlas má 13 percent. Na ďalších priečkach by boli Republika a trojkoalícia OĽaNO-KÚ-Za ľudí. Obe formácie by volilo vyše 8 percent voličov.

Trojkoalícia vedená OĽaNO potrebuje na vstup do parlamentu prekročiť 7-percentné kvórum. Ipsos meral preferencie medzi 15. a 19. septembrom, teda už po incidente, v ktorom sa fyzicky stretli Igor Matovič a politici Smeru.

Matovičovo hnutie však výraznejší rast

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Prieskumy preferencií

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie