Denník N

Keď to nefungovalo, Weiss s Čavrićom sa vymenili a pomohli Slovanu otočiť zápas

Aleksandar Čavrić (vpravo) a Vladimír Weiss ml. (v strede) sa tešia z gólu. Foto - TASR/Martin Baumann
Aleksandar Čavrić (vpravo) a Vladimír Weiss ml. (v strede) sa tešia z gólu. Foto – TASR/Martin Baumann

Slovan vyhral nad Klaksvíkom v Konferenčnej lige 2:1, ale musel otočiť nepriaznivé skóre.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hoci sa spočiatku Aleksandarovi Čavrićovi nedarilo, napokon odohral skvelý zápas. Srbský útočník mal najväčší podiel na tom, že Slovan úspešne zvládol vstup do skupiny A Konferenčnej ligy.

Slovan však vo štvrtkovom zápase s Klaksvíkom nečakane prehrával a musel otáčať skóre. Čavrić najprv vypracoval vyrovnávajúci gól Vladimírovi Weissovi ml. a potom sám dal rozhodujúci gól.

Pred zápasom bol v miernej kríze. Najmä pohárová prehra s Arisom Limassol a potom aj prehra v Dunajskej Strede spôsobili napätie medzi fanúšikmi a hráčmi, ale aj trénerom Vladimírom Weissom st.

Aj preto sa kouč Slovana stretol v utorok s majiteľmi klubu Ivanom Kmotríkom st. a Ivanom Kmotríkom ml. a osem hodín spolu diskutovali o riešeniach do budúcnosti.

Napriek predchádzajúcim rozbrojom prišlo na zápas proti Klaksvíku vyše 12-tisíc ľudí. A dočkali sa dôležitého víťazstva. Slovan za ním potiahli dvaja stabilne najlepšie hodnotení hráči Vladimír Weiss ml. a Aleksandar Čavrić. Ani jednému však vstup do zápasu príliš nevyšiel.

Situácia, ktorá zmenila vývoj

Weiss kazil

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska konferenčná liga

Futbal

ŠK Slovan Bratislava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie