Denník N

Pesničkár Edo Klena: Slovensko pripomína mexickú telenovelu

Pesničkár Edo Klena.
Pesničkár Edo Klena.

Prešovský hudobník sa už nemohol pozerať na to, ako Slováci prepadajú propagande a konšpiráciám, a pred voľbami o tom zložil pieseň Nejde o to.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Najprv sa ozve hysterický ženský krik v španielčine, potom sa na obrazovke zjaví šialený pohľad Roberta Kaliňáka z Matovičovho neslávneho virálneho klipu. Do úvodných tónov piesne s mexickým nádychom zaznie spev Eda Klena: „Za horou a za dolinou žije baba / je lakomá a susedov nemá rada / chodí v maskáčoch a vlastní guľovnicu / miluje Putina, spieva si Nohavicu.

Vitajte v jeho novej skladbe Nejde o to… (Slovensko je telenovela), ktorú zverejnil na YouTube krátko pred slovenskými parlamentnými voľbami. Je to jednoduchá, no textovo nápaditá pieseň, v ktorej sa tento známy slovenský pesničkár zaoberá Slovákmi, čo podliehajú propagande a konšpiračným teóriám.

„Slovensko je ako mexická telenovela. Slováci veria takým blbostiam, že niekedy sa cítim ako v seriáli Jednoducho Mária. Ten je zlý, ten dobrý, všetko je podľa nich čiernobiele,“ hovorí pesničkár.

Hlavnou postavou jeho piesne je maskáčová žena, ale ako sa neskôr ukáže, mohol by to byť aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie