Denník N

Pôjde Hlas do vlády so Smerom? Pred voľbami to vyzerá na jasnú cestu k Ficovi

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Predvolebné prieskumy relevantných agentúr z posledných mesiacov ukazujú, že bez Hlasu nebude možné zostaviť vládu. Vedenie strany Petra Pellegriniho vylučuje z budúcej spolupráce len extrémistickú Republiku a OĽaNO. Jednou z hlavných otázok predčasných volieb preto je, či sa Hlas rozhodne pre vládu so Smerom alebo uprednostní koalíciu s Progresívnym Slovenskom, SaS, KDH či Sme rodina.

Na rozdiel od Smeru nejde o stranu jedného muža, ktorý je natoľko dominantný, že jeho nápady sa vo vedení v podstate automaticky akceptujú, pokiaľ o nich nezapochybuje on sám. O budúcej vláde by v Hlase malo rozhodovať 20-členné predsedníctvo, ktorého názory sa v tomto kolektívnom orgáne postupne formujú.

Denník N sa v posledných dňoch a týždňoch rozprával s viacerými ľuďmi z vedenia Hlasu aj s ďalšími politikmi, ktorí s nimi komunikujú. Z neformálnych rozhovorov s nimi vyplýva, že len traja ľudia z 20-členného predsedníctva Hlasu jednoznačne preferujú koalíciu bez Smeru.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Peter Pellegrini

Robert Fico

Smer

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie