Denník N

Kmotrík: Kováčik chcel zrušiť finále Pohára. Denník N má informácie z kľúčových stretnutí, ktoré hovoria niečo iné

Organizačne z pohľadu SFZ nemal finálový zápas Slovenského pohára 2021/2022 obdoby. Foto - TASR
Organizačne z pohľadu SFZ nemal finálový zápas Slovenského pohára 2021/2022 obdoby. Foto – TASR

Zrušiť finále? Absolútny nezmysel, hovorí Kováčik.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Fanúšikovia vbehli na ihrisko, strhla sa bitka, kopali sa do hlavy. Oba tímy museli utiecť do útrob štadióna, reálne sa mali čoho báť. Obraz ako vystrihnutý z toho najhoršieho, čo v 20. storočí ponúkal futbal v Latinskej Amerike.

Bol to však zápas na Slovensku, v 21. storočí (presne v roku 2021) a konal sa v Trnave. Práve na ten myslela polícia aj mesto Bratislava, keď diskutovali o tom, ako by mal vyzerať finálový zápas Slovenského pohára v roku 2022.

Práve ten sa konal v Bratislave. A do hlavného mesta nechceli preniesť okolnosti z Trnavy.

„Pred finále Slovenského pohára proti Spartaku Trnava za mnou prišiel šéf SFZ Ján Kováčik s prosbou, aby sme ten zápas zrušili. Ja som odpovedal, že to budeme hrať a hotovo. Problémy sú na to, aby sa riešili,“ hovoril Denníku N šéf Slovana Ivan Kmotrík starší pred pár týždňami.

Odpoveď bola súčasťou krátkej diskusie o tom, čo spolu so svojím synom, prezidentom klubu Ivanom Kmotríkom mladším, urobili za ostatné roky, aby zmenili obraz fanúšikov v Bratislave. Ultras Slovana patria k najnespratnejším a najagresívnejším v slovenskom futbale.

Keď sme sa spojili s menovaným šéfom slovenského futbalu Kováčikom, ten o ničom nevie a odkázal nás na generálneho sekretára. Denník N sa preto rozprával s kľúčovými ľuďmi, aby zistil, ako to skutočne bolo s prípravou na finálový zápas, čo navrhovala polícia, v akej role tam bol Slovan a prečo boli v procese aj emócie.

Čo sa dočítate v texte:

  • Prečo sa stretnutie medzi SFZ, mestom, klubom a políciou začalo emocionálne?
  • Čoho sa polícia obávala?
  • Kto zastupoval Slovan na stretnutí?
  • Čo hovorí o stretnutí?
  • Čo o stretnutí hovorí ten, ktorý na ňom bol?
  • Ako Weiss a Škrtel pomohli k pokojnému priebehu?

Stretnutí muselo byť viac

„Určite sme my nechceli nič zrušiť. Nebolo to o nás, ale o zástupcoch Nového mesta ako časti Bratislava a polície. Polemizovali o tom, či zápas má prebehnúť s divákmi, prípadne o tom, koľko konkrétne divákov by na štadióne mohlo byť. Úvaha o zrušení však určite nebola,“ vraví pre Denník N šéf SFZ Ján Kováčik.

„Aký by sme mali my záujem na tom zrušiť finále najstaršej súťaže na Slovensku? Absolútny nezmysel,“ dodáva.

Kováčik vysvetľuje, že nielenže jeho Zväz nechcel zápas zrušiť, ale dokonca stretnutie, o akom hovorí Kmotrík, ani neprebehlo. V skutočnosti sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

ŠK Slovan Bratislava

Slovan pod Kmotríkovcami

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie