Denník N

Newsfilter: Pellegrini bojuje o voličov aj vlastných kolegov – väčšina vedenia je proti jeho názoru na Smer

Odídenci zo Smeru založili Hlas. Predsedom sa stal Peter Pellegrini. Foto N - Tomáš Benedikovič
Odídenci zo Smeru založili Hlas. Predsedom sa stal Peter Pellegrini. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Od Fica odišli, ale k Ficovi patria. 2. A čo keby sa voľby skončili patom? 3. Sulík vyzýva Dzurindu, aby pre neho urobil to, čo pre Dzurindu urobil Kaník. Ponúka mu aj podobné benefity.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Od Fica odišli, ale k Ficovi patria

Predsedníctvo strany Hlas tvorí 20 ľudí. Ako zistil kolega Miro Kern, len traja jeho členovia jasne uprednostňujú vládnutie bez Smeru – Zuzana Dolinková, Tomáš Drucker a predseda Peter Pellegrini. Ostatných to ťahá k Robertovi Ficovi. Niektorých definitívne, niektorých „skôr“.

Hlas až do volieb neprezradí, koho si vybral, ale aj výroky jeho predstaviteľov aktuálne svedčia v prospech Smeru. Dokonca aj Pellegrini hovorí, že z vládnutia s Hlasom sa vylučuje Progresívne Slovensko, nie Fico. Kým v jeho prípade môže ísť o taktiku na voličov, Erik Tomáš hovorí priamo, že s PS nepôjdu, a Matúš Šutaj Eštok progresívcov rovno označuje za extrémistickú stranu.

Prieskumy naznačujú, že väčšina predsedníctva kopíruje názory svojich voličov. Kým vládnutie s nimi je prijateľné až pre 62 percent voličov Hlasu, to isté si vie pri PS predstaviť len 17 percent z nich.

Napriek tomu sa nedá jednoznačne vyhlásiť, že Hlas pôjde určite so Smerom. Definitívne rozhodnú až percentá. No už teraz sa dá povedať, že Peter

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Richard Sulík

Robert Fico

SaS

Smer

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie