Denník N

Škandálov v poľskej cirkvi pribúda. Skupina farárov si zavolala prostitúta, ktorý skolaboval a nechceli k nemu pustiť lekárov

Ilustračné foto – JumpStory
Ilustračné foto – JumpStory

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Každý rok do svätyne v poľskom meste Dabrowa Górnicza v sosnowieckej diecéze neďaleko Katovíc prichádzajú pútnici – chlapci a dievčatá, muži a ženy, veriaci. Kostol Blahoslavenej Panny Márie Anjelskej je prvou poľskou bazilikou, za ktorú ho vyhlásil pápež Lev XIII.

Pred dvomi týždňami tam na svoju špeciálnu misiu prišiel prostitút.

Zavolala ho tam skupinka farárov, ktorí si zorganizovali večierok a zjavne si ho chceli spestriť. „Udalosť zorganizovaná duchovnými mala čisto sexuálny charakter,“ informoval zdroj oboznámený s prípadom reportéra denníka Gazeta Wyborcza. Účastníci si podľa neho vzali lieky na potenciu.

Prostitút však počas orgií skolaboval a stratil vedomie. A to ešte stále nie je koniec príbehu.

Nechceli pustiť zdravotníkov

Čo presne sa na orgiách dialo, nie je jasné. Nevie sa ani to, či prostitút dal farárom povolenie na skupinový sex, ale zdroj poľského denníka ubezpečuje aspoň v tom, že bol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cirkvi

Sexuálne škandály v cirkvi

Svet

Teraz najčítanejšie