Denník N

Ako vo voľbách rozoznať temnú triádu osobnostných čŕt medzi kandidátmi

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Autor je psychiater

V jednom odbornom časopise som našiel zaujímavý článok o nebezpečných osobnostných črtách jedincov vo vedúcich pozíciách. Je to zaujímavý jav, pomyslel som si: vedúci pracovníci v biznise dôkladne skúmajú osobnostné črty a zručnosti svojich budúcich zamestnancov a prijmú len najlepších. Do veľkej politiky sa však môže prihlásiť „ktokoľvek“, bez vedomostí a bez akejkoľvek prípravy.

Keďže do volieb zostáva už len niekoľko dní, vymenujem zopár osobnostných čŕt, ktoré sféra biznisu považuje za nebezpečné, preto takýchto ľudí nezamestnáva. Závisí od vás, či ich vpustíte do slovenskej veľkej politiky.

Psychológia označuje tri najvýraznejšie negatívne osobnostné črty za temnú triádu.

O narcistickom šéfovi (politikovi) ste už počuli, preto spomeniem len jeho základné osobnostné črty. Takýto človek vzbudzuje

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie