Denník N

Trnava začala Európu ponížením. Už po prvom góle sa prehĺbili problémy, ktoré mala od začiatku

Tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík bude musieť v ďalšom zápase vymyslieť čosi iné. Foto - TASR
Tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík bude musieť v ďalšom zápase vymyslieť čosi iné. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bol to nudný a nesympatický zápas, ktorý pripomínal pohárový duel na Slovensku.

Aspoň v prvom polčase. Atmosféra bola slabá, zreteľne sme počuli trénerov, ako udeľujú hráčom pokyny. Na tribúne bolo počuť povzbudzovanie fanúšikov Spartaka, až divákovi na moment chýbala búrlivá atmosféra z (tých usporiadateľsky podarenejších) derby so Slovanom či s Dunajskou Stredou.

Spartak Trnava nastúpil na prvý zápas tohtosezónnej edície Konferenčnej ligy na ihrisku Ludogorca Razgrad. Slovenský tím začal takticky vyspelo defenzívnou taktikou stojacou na formácii 5-3-2, pričom skutočným hrotovým hráčom bol len Michal Ďuriš.

Trnava pôsobila kompaktne, taktika premyslene a zdalo sa, že talentovaný tréner Michal Gašparík pochopil, že Európa nie je slovenská liga.

Zdalo sa.

Keď sa začalo poníženie

Trvalo to päťdesiat sekúnd. Experti na televíznej stanici Sport 1 počas polčasovej pauzy chválili vyspelý výkon Trnavy, ktorá domácim nič nedovolila. „Prvý polčas chalani odmakali. Okrem jedného prípadu sme nepustili súpera do šancí,“ vyhlásil po zápase tréner Trnavy Michal Gašparík.

Keď však prišla

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska konferenčná liga

Futbal

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie