Denník N

Jediným súperom Fica bol Šimečka. Tódová, Kostolný, Pataj, Bezák a Čikovský hodnotia debatu na Joj

Robert Fico pred debatou v TV Joj. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico pred debatou v TV Joj. Foto N – Tomáš Benedikovič

Ak by voľby vyhrávali debaty, táto by pomohla Petrovi Pellegrinimu, hodnotia komentátori Denníka N. Ale pozor, nepriamo navrhol viac ako Robert Fico – zrušenie špeciálnej prokuratúry.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Deväť dní pred voľbami sa v predvolebnej diskusii televízie Joj stretli Robert Fico, Michal Šimečka, Peter Pellegrini a Richard Sulík.

Ich výkon hodnotia komentátori Denníka N. Vybrali ich najsilnejšie citáty, opisujú výkon každého z lídrov a dali im aj známky ako v škole – od 1 do 5.

Najlepšiu priemernú známku dostal predseda Progresívneho Slovenska Šimečka – 1,8; nasledujú s rovnakým priemerom 2,8 predseda Hlasu Pellegrini aj predseda SaS Sulík. Šéf Smeru Fico má priemer 3,4.


Monika Tódová, autorka Newsfiltra a podcastov V redakcii

Celkové hodnotenie: Nikto neurobil zásadnú chybu. Chyba je, že vo vysokej politike nemáme ani jednu úspešnú ženu, ktorá by bola predsedníčkou strany.


Robert Fico, predseda Smeru

Známka: 4

Hodnotenie: Vrátil sa k slovu zlepenec, opakoval ho viackrát. Ako jediný bol nepríjemný k moderátorke. („To je váš problém, ak tomu nerozumiete.“) Jeho súperom v debate bol iba Michal Šimečka. Hneď na úvod Fico hovoril o jeho otcovi, obracal sa naňho pri každej téme.

Pri poslednom slove sa nepozeral do kamery. Pôsobil ako starší, unavený politik, ktorého to už

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Michal Šimečka

Peter Pellegrini

Progresívne Slovensko

Robert Fico

Smer

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie