Denník N

Ronalda sme nemohli odmietnuť, priznal Solskjaer. Vysvetlil aj, prečo do United neprišiel Kane ani Haaland

Ole Gunnar Solskjaer, bývalý manažér Manchestru United. Foto - TASR/AP
Ole Gunnar Solskjaer, bývalý manažér Manchestru United. Foto – TASR/AP

Manchester United hrá v sobotu od 21.00 h zápas šiesteho kola anglickej Premier League proti Burnley.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Manchester United prežíva náročný vstup do novej sezóny. Naposledy v stredu zverenci Erika ten Haga prehrali v Lige majstrov na ihrisku Bayernu Mníchov 3:4.

Okrem toho sa však United nedarí ani v Premier League. V tabuľke najvyššej anglickej futbalovej súťaže im zatiaľ po piatich kolách patrí so ziskom šiestich bodov až trinásta priečka.

V súvislosti s United v posledných dňoch okrem zlých výsledkov zaujal tiež rozsiahly rozhovor na webe The Athletic s Ole Gunnarom Solskjaerom. Bol to vôbec prvý väčší rozhovor, ktorý nórsky tréner poskytol médiám od svojho odchodu z Old Trafford v novembri 2021.

Pri pohľade späť na tri roky, počas ktorých Solskjaer trénoval United, asi najviac v hlavách fanúšikov zarezonuje veľký návrat Cristiana Ronalda. V posledný augustový deň v roku 2021 Manchester United na svojom webe zverejnil článok s názvom: „Cristiano sa vracia domov.“

„Na to, aby ste opísali Cristiana, vám dochádzajú slová. Je to nielen úžasný hráč, ale aj skvelý človek. Nepochybujem o tom, že nás všetkých bude naďalej ohromovať svojimi výkonmi a jeho skúsenosti budú pre mladších hráčov v tíme veľmi dôležité. Ronaldov návrat dokazuje jedinečnú príťažlivosť tohto klubu a ja som veľmi rád, že sa vracia domov, kde sa to všetko začalo,“ hovoril tesne po oznámení Ronaldovho návratu nadšený Solskjaer.

Dočítate sa:

  • prečo príchod Ronalda nedopadol dobre;
  • prečo do United neprišiel Harry Kane ani Erling Haaland;
  • že keď sa tímu nedarilo, vystúpili egá;
  • kedy už tušil, že v klube končí.

Keď sa nedarilo, vystúpili egá

S Ronaldom to však ani zďaleka nedopadlo tak ideálne, ako mnohí dúfali. A priznal to v rozhovore aj Solskjaer.

„Bolo to rozhodnutie, ktoré bolo veľmi ťažké odmietnuť. Cítil som, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cristiano Ronaldo

Futbal

Premier League

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie