Denník N

Glück je príklad, to mi ver, kam po voľbách pôjde Smer (udalosti týždňa)

Hudák, Petková, Štrasser a Tódová vyberajú udalosť, prešľap, podcenený moment a citát týždňa.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Tomáš Hudák, scenárista a komik

Udalosť týždňa

Necelé dva týždne pred voľbami môžeme mať tendenciu pri čoraz novších zásahoch NAKA už len mávnuť rukou. Načo je to dobré? Aj tak budú všetci za chvíľu vonku. Ibaže tak ako pri všetkých minulých kauzách, v ktorých stopy zlodejov „smerovali“ na Súmračnú, aj pri tunelovaní Vojenského spravodajstva je najdôležitejšie najmä pomenovanie stavu vecí. A to znie jednoducho. Ľudia napojení na mocenské štruktúry Smeru si zo štátnej kasy urobili svoje súkromné peňaženky. Dnes s pokojným svedomím môžeme povedať, že všetci, ktorí v posledných voľbách volili Smer, dali tejto strane súhlas na rozkrádanie štátneho majetku. Čo súhlas?! Rovno poverenie! A Smer to – ako ukazujú najnovšie zistenia – s chuťou robil alebo, aby sme boli presnejší (pozdravujem Erika Kaliňáka), dovolil to robiť „svojim ľuďom“. Jedným z nich bol aj Michal Gučík, človek blízky generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi. A to je tá najsmutnejšia správa na tom všetkom. Na stoličke, ktorá má strážiť spravodlivosť, sedí kamarát zlodejov a mafie. A viete, kto ho tam posadil? Strana, ktorá dnes kričí, že nás mafii nepredá. A má pravdu. Pretože už to urobila. Myslite na to, prosím vás, pri voľbách 30. septembra.

Prešľap týždňa

Žiaľ alebo, naopak, našťastie, len málokedy máme možnosť nahliadnuť do mentálneho sveta slovenských katolíckych biskupov. Aj preto sú ich tzv. pastierske listy alebo občasné usmernenia pre veriacich raritnou príležitosťou na urobenie si obrazu o stave nášho kléru.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Udalosti týždňa

Slovensko

Teraz najčítanejšie