Denník N

Newsfilter: Ficovi sa už nechce debatovať, hotoví sa prevziať moc      

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Fico rozbil debatu na Markíze, stúpla váha včerajšej na JOJ. 2. Republika zjavne nechce sedieť v opozícii, tvári sa preto miernejšie ako ĽSNS. 3. Mladí ľudia grilovali politikov a političku. Niekedy to bolo trápne, ale nie ich vinou. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

  Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

 

1. Fico rozbil debatu na Markíze, stúpla váha včerajšej na JOJ

Robert Fico a následne aj Milan Uhrík ešte v auguste ohlásili bojkot televízie Markíza. Ten sa spolu s neochotou Michala Šimečku (PS) a Petra Pellegriniho (Hlas) zúčastniť sa na debate bez prítomnosti Fica a len s účasťou Igora Matoviča (OĽaNO) (vo svojich vyjadreniach ho ani nespomenuli) viedol k tomu, že markizácka predvolebná dramaturgia sa obrátila hore nohami. Debatu zrušili.

Výsledkom je, že samostatnú televíznu debatu lídrov v tejto chvíli preferenčne troch najsilnejších strán si budú môcť diváci pozrieť len raz, v stredu večer v RTVS. Vyzerá to tak, že Fico udáva nielen témy volieb, ale aj formát televíznych debát.

Takto mu to vyhovuje.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Michal Šimečka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Robert Fico

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie