Denník N

Matovič obvinil Sulíka, že pomáhal Haščákovi. Sulík súkromné správy šéfovi Penty nepoprel

Igor Matovič a Richard Sulík: z bývalých spojencov sú nepriatelia. Foto - TASR
Igor Matovič a Richard Sulík: z bývalých spojencov sú nepriatelia. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Predseda OĽaNO Igor Matovič necelý týždeň pred voľbami obvinil predsedu SaS Richarda Sulíka, že v roku 2020 konal v prospech Jaroslava Haščáka z Penty.

Na tlačovej konferencii ukázal prepis súkromnej komunikácie medzi Haščákom a Sulíkom. Neukázal však žiaden dôkaz, ktorý by potvrdzoval jej pravosť.

Sulík vzápätí reagoval, že sa k pravosti správ nebude vôbec vyjadrovať, a odmietol odpovedať na otázky prítomných novinárov.

Niekto predáva kópiu Sulíkovho telefónu, tvrdí Matovič

Podľa Matoviča niekto ponúka na predaj za milión eur kompletnú kópiu všetkých údajov na Sulíkovom telefóne, ktorá bola urobená 15. októbra 2020. Matovič tvrdí, že nekomunikoval priamo s týmto človekom, ale so sprostredkovateľom.

„Mne to bolo komunikované, síce nie z jeho úst, ale od sprostredkovateľa, že Sulík ho v niečom zásadnom podrazil a že to je bývalý, veľmi blízky človek Sulíka. Čiže chce na tom zarobiť aj sa mu chce pomstiť,“ priblížil Matovič s tým, že za informácie nakoniec neplatil.

Tvrdí, že mal možnosť do údajov len nahliadnuť a vyhľadať informácie na základe kľúčových slov, vďaka čomu údajne našiel predmetné správy.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Richard Sulík

Voľby 2023

Zdravotníctvo

Slovensko

Teraz najčítanejšie