Denník N

Týždňový newsfilter: Matovič sa víkend pred voľbami pokúsil pochovať Sulíka a jeho SaS

Foto - Facebook OĽaNO
Foto – Facebook OĽaNO

1. Matovič tvrdí, že má správy Sulíka s Haščákom. 2.Ficovi vyšiel prvý útok na médiá a naletel mu aj Šimečka. 3. Fico už naštval aj armádu, píše mu generál.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybrala a komentovala Monika Tódová

1. Matovič tvrdí, že má správy Sulíka s Haščákom

Týždeň pred voľbami predseda OĽaNO Igor Matovič zverejnil informácie o predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi, ktoré podľa neho dokazujú, ako „mafia upláca politikov“.

Matovič už vlani v decembri avizoval, že niečo o Sulíkovi pred voľbami zverejní. Predseda SaS Sulík k Matovičovým obvineniam verejne vystúpil, ich obsah nepoprel.

Čo tvrdí Matovič: V nedeľu poobede predseda OĽanO vyhlásil, že sa dostal k obsahu Sulíkovho mobilu, ktorého záloha je vraj „na predaj“ už dlhší čas. Má ísť o zálohu, ktorú Sulík urobil v októbri 2020. Zálohu si robí užívateľ väčšinou vtedy, keď napríklad mení starý telefón za nový.

Matovič tvrdí, že na kúpu celého obsahu zálohy nemal čierne peniaze, ale človek, ktorý obsahom disponuje, mu ukázal aspoň niektoré správy. Predseda OĽaNO si vraj vyhľadal hlavne správy Sulíka so spolumajiteľom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom.

Ide o správy z 30. septembra 2020, ktorých obsah je podľa Matovičovho tvrdenia nasledovný:

Haščák píše: Ahoj Richard. Od nášho šéfa Dôvery som dostal info, že dnes na vládu Matovič predloží návrh na dofinancovanie sektoru spôsobom nie cez navýšenie platby za poistencov štátu, ale cez navýšenie kapitálu vo VŠZP (Všeobecnej zdravotnej poisťovni). Pokladám to za hlúpy a nepremyslený akt pomsty Matoviča voči Pente.

Sulík odpovedá: Sedím na vláde a musel by som odísť, keby že chcem hovoriť. Preto, ak môžeš, napíš mi hlavné argumenty sem, prednesiem to. Tento bod ešte nebol.

Nasledujú správy z 3. októbra 2020:

Sulík: Ahoj, asi vieš, že som to stopol na vláde s tým, že to prejdeme na koaličnej rade. Ak máš argumentáciu, daj ju prosím ťa Jane (Bitó Cigánikovej). Zavolám ju na koaličnú radu v pondelok.

Haščák: Dobré ráno. Áno viem. Máme všetko pripravené. Doručíme jej to. Kedy presne v pondelok by mala byť koaličná rada? Stačí, ak jej to dáme v pondelok ráno? A dík za poisťovne. Vážim si vašu konzistentnosť.

Sulík: Za poisťovne nemáš čo ďakovať. Ďakuj Jane Cigánikovej. Tá zabojovala a mohli by ste jej dať väčší priestor všeobecne, vrátane milého PR. Konzistentná v postojoch je najmä ona.

Haščák: Určite dáme. Idem na to dozrieť osobne.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

SaS

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie