Denník N

Pod slnkom Jany Shemesh: Zakrúžkovala som ženy, už od toho však veľa nečakám

Ilustračný obrázok. Zdroj: Michal Jedinák
Ilustračný obrázok. Zdroj: Michal Jedinák

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

o pár dní sú na Slovensku voľby, ktoré nás môžu posunúť viac na východ, kde sa na práva žien, menšín a na celkovú slušnosť dbá ešte menej ako v strednej Európe. V téme týždňa píšem o možnosti krúžkovať na kandidátkach politických strán ženy. Ak si túto možnosť nevyberiete, je to vaša slobodná vôľa, len, prosím, príďte k urnám, využite svoje právo voliť v slobodných voľbách, lebo sú krajiny, kde sa to nedá, a nevyzerá to v nich dobre.

V profile týždňa si môžete prečítať o možnej budúcej prvej premiérke Holandska, vo filmovom tipe zase o nateraz jedinej izraelskej premiérke Golde Meirovej a v nepodarenej udalosti týždňa to zase bude o premiérke, tentoraz talianskej a jej konzervatívnej agende kresťanskej matky.


Téma týždňa: Nič sa nezmenilo, zase sa straší rodom 

Žijem v zahraničí a už som odvolila. Ako v minulom volebnom období aj teraz som krúžkovala ženy. Tentoraz mi to vyšlo na tri, štvrtý krúžok išiel mužovi, lebo som na kandidátke nenašla ženu, ktorá by podľa mňa v konkrétnej agende bola rovnako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Pod slnkom Jany Shemesh

Voľby 2023

Životy žien

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie