Denník N

Nakrútili seriál, aký na strednej škole sami potrebovali. Sexuálna výchova vyvrcholila otvorením ďalších podstatných tém

Foto - Netflix
Foto – Netflix

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Recenzia obsahuje spoilery.

Najsledovanejším netflixovým seriálom na Slovensku je momentálne neprekvapivo Sexuálna výchova (Sex Education). Námet vzišiel už pred deviatimi rokmi z jednoduchej otázky: Čo by sa udialo, keby sa na strednej škole stal z tínedžera sexuálny terapeut? Začínajúca scenáristka a producentka Laurie Nunn hľadala odpovede a rôzne možnosti, až kým jej Netflix nedal zelenú.

„Za mojich študentských čias sexuálna výchova v škole prakticky neexistovala a vlastne až teraz po tridsiatke som spoznala ten správny jazyk, akým mám hovoriť o svojom tele,“ povedala Nunn v rozhovore pre Guardian. Aby sa jej nápad ujal, do prezentácií námetu prikladala aj svoje tínedžerské fotky s okuliarmi a so zubným strojčekom.

„Išlo o ozajstnú príležitosť, ako vytvoriť niečo zábavné, ale aj pohoršujúce, čo by priviedlo mladých ľudí k tomu, aby hovorili o svojej sexualite, identite či duševnom zdraví,“ dodala pre BBC.

V januári 2019 sme tak mohli prvýkrát spoznať mierne neohrabaného Otisa, ktorému sa študenti a študentky postupne zdôverovali so svojimi najintímnejšími problémami. Laurie Nunn dodnes dostáva najviac ohlasov na to, že zviditeľnila poruchu zvanú vaginizmus, ktorá sa prejavuje

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

LGBTI+

Mladí

Nepočujúci

Rodičovstvo

Seriály

Tipy na filmy a seriály

Vzťahy

Životy žien

Kultúra, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie