Denník N

Ľudia zo SaS tvrdia, že komunikácia Sulíka s Haščákom nie je autentická, predseda SaS mlčí

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Kampaň SaS sa končí tým, že sa rieši, či si predseda strany písal s Jaroslavom Haščákom. Na spaľovacie motory a bilbordy s bosými nohami si dnes už sotva niekto spomenie.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

SaS čelí päť dní pred voľbami kauze, ktorú na jej predsedu v nedeľu vytiahol predseda OĽaNO Igor Matovič. Predseda SaS Richard Sulík v pondelok do podvečera jasne a verejne nevysvetlil, či si písal s bývalým spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom o vládnych návrhoch zákonov a či je konverzácia, ktorú v nedeľu poobede zverejnil Matovič, autentická a neupravovaná.

Za Sulíka zatiaľ komunikujú jeho stranícki kolegovia – zomkli sa okolo predsedu a spochybňujú autentickosť správ, ktoré predložil predseda OĽaNO. Nič to nemení na tom, že záver kampane Slobody a solidarity, ktorá je v prieskumoch verejnej mienky dlhodobo tesne nad päťpercentným prahom zvoliteľnosti, diktuje Igor Matovič.

Mlčanie Sulíka o Matovičových prepisoch znamená, že nevylúčil, že si s Haščákom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Richard Sulík

SaS

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie