Denník N

Týždeň v zdraví: Život so psoriázou. Prečo ste unavení, aj keď dlho spíte? Prečo sú ľudia žijúci v modrých zónach dlhovekí?

Foto - JumpStory
Foto – JumpStory

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Newsfilter Týždeň v zdraví píšu pre Denník N lekári Tomáš Havran a Marek Karman, ktorí pripravujú newsletter Od môjho lekára.

V dnešnom vydaní sa môžete dočítať:

  •  všetko dôležité o psoriáze;
  •  prečo sa cítime unavení aj po dostatočne dlhom spánku;
  •  aké sú tajomstvá dlhovekosti ľudí žijúcich v modrých zónach.

Život so psoriázou

Sú ochorenia a zdravotné stavy, ktoré sú pre ostatných doslova neviditeľné, pričom nikto okrem vašich lekárov nemusí ani tušiť, že ich máte. A sú ochorenia a zdravotné stavy, ktorých dôsledky či prejavy človek nosí viditeľne ako stigmu na svojom tele. Jedným z nich je aj psoriáza a život s týmto ochorením naozaj nie je ľahký. Ľudia trpiaci psoriázou netrpia len tým, že ju majú, ale trápi ich aj to, že ostatní vidia, že ju majú.

Psoriáza nepostihuje len kožu, často doslova aj dušu a v neposlednom rade aj kĺby. Týmto chronickým zápalovým ochorením kože a kĺbov trpí globálne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cesta k zdraviu

Duševné zdravie

Týždeň v zdraví

Každý utorok v prinášame najdôležitejšie informácie o zdraví, prevencii ochorení, ale aj praktické rady, ako sa pohybovať v slovenskom zdravotníctve a ako dostať to, na čo máte nárok. Newsfilter Týždeň v zdraví píšu pre Denník N lekári Tomáš Havran a Marek Karman, ktorí pripravujú newsletter Od môjho lekára.

Zdravie

Teraz najčítanejšie