Denník N

Ako sa rozhodli nerozhodnutí: Od Matoviča k Ficovi, od malých strán k PS. A volička Republiky ide proti satanistom

Koho si vybrať? Predsedovia strán a niektoré ďalšie ich výrazné tváre. Foto N – Tomáš Benedikovič, Vladimír Šimíček, Tomáš Hrivňák a TASR
Koho si vybrať? Predsedovia strán a niektoré ďalšie ich výrazné tváre. Foto N – Tomáš Benedikovič, Vladimír Šimíček, Tomáš Hrivňák a TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bývalý volič Igora Matoviča, ktorý zvažoval Hlas, teraz hovorí, že politika Petra Pellegriniho je „mäkká“ a krajina potrebuje viac politikov, ktorých slová neostanú iba pri sľuboch. Preto bude voliť Smer Roberta Fica.

Maďar a gej, ktorý chcel podporiť maďarskú stranu, vidí, že nemajú šancu. Preto si vybral Progresívne Slovensko.

A rodina, ktorá roky volila SDKÚ Mikuláša Dzurindu, dá teraz štyri hlasy Demokratom Eduarda Hegera.

Tri mesiace sme sledovali rozhodovanie piatich ľudí z rôznych častí Slovenska. V júni a ani v auguste sa nevedeli rozhodnúť – boli v skupine viac ako tretiny voličov, ktorí si nechávali rozhodnutie na poslednú chvíľu.

Každý z nich už vie, komu na konci týždňa dá svoj hlas.

Pre niektorých z nich bolo nepredstaviteľné, aby o politike prehovorili verejne, preto uvádzame iba ich krstné meno. Ostatní ukázali aj svoju tvár.

Počúvali sme ich názory, nehodnotíme ich ani nekomentujeme. Nejde o reprezentatívny prieskum, chceli sme zistiť, ako rôzne o voľbách rozmýšľajú nerozhodnutí.


Bývalý volič Matoviča: Pellegrini už nie je zlatý stred, je mäkký, vyberám si Fica

Vladimír, 52 rokov, montážny pracovník
Voľby 2020: OĽaNO
Koho zvažoval v auguste: viac strán, najmä Hlas
Koho bude voliť: Smer

Vladimír pochádza z väčšej obce na hornej Nitre a pracuje ako montážny pracovník v rakúskej spoločnosti. Okrem rodiny svoj voľný čas venuje najmä aktivitám v prírode – je dlhoročným rybárom a poľovníkom.

Týždeň pred voľbami sa Vladimír rozhodol, že nedá svoj hlas Petrovi Pellegrinimu, ktorý preňho ešte v auguste predstavoval zlatý stred. „Pôjdem nakoniec cestou Smeru, budem voliť Fica. Keď bol vo vláde predtým, takmer každý naňho nadával, ale Slovensko sa malo lepšie.“ Okrem Roberta Fica má v pláne krúžkovať Ľuboša Blahu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie