Denník N

Šimečka v debate Denníka N Matovičovi: Ste chodiaci bilbord pre kampaň Roberta Fica

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Michal Šimečka a Igor Matovič sa päť dní pred voľbami v debate Denníka N dostali do ostrého sporu.

Už po prvej otázke, čo ich dvoch spája, predseda Progresívneho Slovenska odvetil, že toho nie je veľa, ale dúfa, že je to snaha zabrániť návratu Roberta Fica. Líder OĽaNO nenašiel ani to a rovno obvinil PS, že „sľubuje budúcnosť s mafiou“, keďže nevylúčilo z povolebnej spolupráce Hlas Petra Pellegriniho.

„To, že sme dnes v situácii, že nám o desať dní môže vzniknúť vláda Roberta Fica s tými najväčšími extrémistami, akých Slovensko malo? Ako sme sa v tej situácii ocitli? Pán Matovič, vaším pričinením, vašou zodpovednosťou, tak ste vládli,“ hovoril Šimečka. „Ste chodiaci bilbord pre kampaň Roberta Fica,“ povedal mu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Michal Šimečka

OĽaNO

Progresívne Slovensko

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie