Denník N

Až 16 riaditeľov úradov práce ponúka kandidátka Sme rodina – vyberal ich Krajniak

Boris Kollár počas akcie Sme rodina na Dni otcov v Prešove. Foto - Facebook/Sme rodina
Boris Kollár počas akcie Sme rodina na Dni otcov v Prešove. Foto – Facebook/Sme rodina

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Sme rodina nemala nikdy také vysoké preferencie ako v máji tohto roku, keď predstavovala svoj volebný program. Kĺzavý priemer prieskumov agentúr Focus, AKO a Ipsos ukazoval, že hnutie Borisa Kollára by volilo 9,2 percenta opýtaných.

Prešli štyri mesiace, do volieb zostávajú už len tri dni a Sme rodina je v prieskumoch trvalo pod piatimi percentami.

Imidž strany, ktorá „je normálna“ a v porovnaní s bývalými koaličnými partnermi spôsobovala najmenej chaosu, je dnes zabudnutý. Osobné kauzy predsedu strany spojené s domácim násilím a údajným navádzaním partnerky na potrat prehlušili všetko, čo v tejto kampani Boris Kollár a jeho Sme rodina voličom sľubujú.

V parlamentných voľbách v roku 2020 dosiahla Sme rodina tretí najlepší výsledok zo všetkých strán. Či sa dostane v roku 2023 tretíkrát do parlamentu je viac než neisté. V tomto texte si všímame dve oblasti – ako strana zostavila kandidátku a čo si dala do programu.

Krajniakovi riaditelia

Začnime kandidátkou – zostava na jej začiatku neprekvapí: predseda strany je jednotkou, za ním sú zoradení po pätnáste miesto súčasní poslanci, potom nasledujú lokálni politici aj tí vyslúžilí z iných strán (Branislav Záhradník má číslo 16, Anton Hrnko 21 a Pavel Hagyari číslo 23). Zaujímavý jav sa dá vysledovať na kandidátke od čísla 34, na ktorom je Boris Ilkyw, riaditeľ Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Trenčíne.

Je prvým z riaditeľov a riaditeliek regionálnych úradov práce, ktorých do funkcie dosadil ako minister práce Milan Krajniak, číslo dva na kandidátke. Do parlamentu celkovo kandiduje 16 zo 46 riaditeľov a riaditeliek úradov práce na Slovensku a všetci za stranu Sme rodina. Ďalšie štyri miesta na kandidátke patria riaditeľom a riaditeľkám pobočiek Sociálnej poisťovne.

Krajniak ako minister vymieňal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Milan Krajniak

Sme rodina

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie