Denník N

Smeru spieva Modus, PS a SaS podporili herci a herečky. Nekalkulujeme, chceli sme urobiť aspoň niečo, vravia

Na mítingu Smeru v Rimavskej Sobote hral Modus. Foto N - Vladimír Šimíček
Na mítingu Smeru v Rimavskej Sobote hral Modus. Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Smer tento rok v predvolebnej kampani stavil na veľké mená, ktoré oslovujú najmä strednú a staršiu generáciu. Na akciách k MDŽ spievala Helena Vondráčková, na mítingoch stavili na nostalgický Modus.

Kampaň strany PS v Bratislave vrcholila minulý týždeň koncertom, kde vystúpili Jana Kirschner, skupiny Para aj Puding pani Elvisovej, v krátkom videu sa za „budúcnosť“ prihovárajú populárny youtuber Expl0ited, moderátorka Kristína Tormová, bývalý futbalista Filip Šebo, ale aj mnohí známi herci a herečky – Táňa Pauhofová, Kamila Magálová či Alexander Bárta.

Nie sú jediní, kto sa z umeleckej scény priamo zapojil do podpory konkrétnej strany alebo (len) vyzýva voliť.

Pozreli sme sa na to, ktoré známe tváre sa tento rok objavili v predvolebnej kampani, a pýtali sme sa ich, prečo sa tak rozhodli.

Vypadni, klamár, vypadni, podvodník… spieva Greksa

Azda najviac rozruchu vyvolala účasť kapely Modus na mítingoch strany Smer. Skupinu majú mnohí spätú predovšetkým s obdobím, keď v nej pôsobili Meky Žbirka, Marika Gombitová a najmä Janko Lehotský.

Na mítingoch znie aj jedna z jeho najznámejších skladieb – Veľký sen mora, no Lehotský sa na tom nepodieľa. V 70. rokoch sa síce stal lídrom kapely, pred pár rokmi z nej však dostal vyhadzov. Jej zakladajúci člen Ján Baláž si ešte predtým dal zaregistrovať značku Modus, a tak jej skladby smie hrať prakticky s akoukoľvek zostavou.

Baláž v 90. rokoch s Elánom hrával aj pre Vladimíra Mečiara, svoju účasť v aktuálnej predvolebnej kampani strany Roberta Fica komentoval pre Plusku slovami: „Všetko beriem ako prácu. Viete čo, dovidenia.“

Na mítingoch Smeru hrajú aj ďalší interpreti; napríklad v Rimavskej Sobote podujatie otváralo pop operné trio La Gioia, pred vstupom do kultúrneho domu hrali aj ľudovky.

Strana Hlas má na svojich mítingoch o čosi zapálenejších podporovateľov.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

Progresívne Slovensko

Robert Fico

Smer

Voľby 2023

Kultúra, Slovensko

Teraz najčítanejšie