Denník N

Fico nemal odvahu prísť, Šimečka hovoril aj nepopulárne veci. Kostolný, Bella, Javorský, Brunovský a Bezák hodnotia debatu Markízy

Foto – TV Markíza/Martin Lachkovič
Foto – TV Markíza/Martin Lachkovič

Igor Matovič sa krotil, Erik Tomáš sa opakovane dostal do konfliktu s moderátorom a Richard Sulík ustál debatu vo svojich najťažších momentoch kampane, hodnotia komentátori Denníka N.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Robert Fico odmietol prísť do hlavnej predvolebnej diskusie televízie Markíza a stál tam prázdny pult, Peter Pellegrini za seba poslal podpredsedu Erika Tomáša.

V Markíze diskutovali päť dní pred voľbami z predsedov strán Michal Šimečka, Igor Matovič, Milan Uhrík, Richard Sulík, Andrej Danko, Boris Kollár a Milan Majerský.

V skratke odpovedali aj na otázky bývalých ústavných činiteľov vrátane bývalých prezidentov a expremiérky. Každý účastník mohol rozprávať dokopy deväť minút a na záver mal jednu minútu na svoje finálne posolstvo.

Ich výkon hodnotia piati komentátori Denníka N. Vybrali víťazov aj porazených debaty, zhodnotili celú diskusiu a spísali najsilnejšie citáty. Ich názory sú aj protichodné; ide o subjektívne hodnotenia výkonu politikov a aj toho, ako môžu pôsobiť na voličov.


Matúš Kostolný, šéfredaktor Denníka N

Celkové hodnotenie: 

Stretnú sa štyria politickí lídri, jeden fašista, jeden Andrej Danko a jeden Erik Tomáš, ktorý zastupuje naraz dve strany – Smer aj Hlas. Tak vyzerala celá debata. Osem chlapov a moderátor – to nemohla byť diskusia, ale iba séria viet.

Za tému volieb považujem hrozbu návratu Roberta Fica a jeho kriminálneho režimu. Keďže Fico neprišiel, tejto téme sa vôbec nevenovali.

Víťaz debaty:

Pri neúčasti

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie