Denník N

Kto čakal iného Slafkovského ako vlani, zostal sklamaný. Prvý raz hral proti Nemcovi, ktorý strelil bizarný gól

Šimon Nemec a Juraj Slafkovský. Foto – TASR
Šimon Nemec a Juraj Slafkovský. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Juraj Slafkovský je späť.

Pred pár hodinami dohral svoj prvý zápas po 254 dňoch. Hoci išlo len o prípravu, zápas bol pre neho špeciálny aj preto, že prvý raz v kariére nastúpil proti svojmu kamarátovi Šimonovi Nemcovi.

Na minuloročnom drafte si ich vybrali z prvého a druhého miesta.

Montreal doma prehral s New Jersey 2:4. Slafkovský nebodoval, Nemcovi zarátali do štatistík prvý gól za New Jersey, hoci išlo skôr o vlastný gól brankára Sama Montembaulta.

Denník N zápas pozeral a zhodnotil výkony oboch Slovákov.

Už prvý zápas ukázal, že bude pod tlakom

Slafkovský nehral od 15. januára, keď si v zápase proti NY Rangers poranil koleno. Pre mladého hráča, ktorý sa stále herne vyvíja, je takáto pauza obzvlášť nepríjemná.

Fanúšikovia očakávali jeho prvý zápas v príprave s podobným napätím ako vlani, keď za Montreal debutoval.

Aj vtedy to bolo proti New Jersey, no k súboju proti Nemcovi nedošlo, pretože obranca vtedy nebol v zostave.

Vlani som bol na prvom prípravnom zápase priamo v Bell Centre a pri každom zo Slafkovského prvých dotykov s pukom to v hľadisku zahučalo.

Fanúšikovia rozoberali každý okamih prvej draftovej jednotky v klubovej histórii od roku 1980.

Hoci je známe, že hráčom so Slafkovského typom postavy a schopností trvá vývoj dlhšie, ľudia si priali, aby už od začiatku „vyzeral ako jednotka“.

To sa v minulej sezóne nestalo. Dostali len mierny a pomalý progres.

Lenže odvtedy prešlo osem mesiacov. Slafkovský sa vrátil k tímu o pár kíl ľahší, pracoval na zlepšení dýchania a mal už aj skúsenosti z minulej sezóny.

Preto mali niektorí fanúšikovia očakávania, že teraz to už bude výrazne lepšie. Keď však po prvých striedaniach zistili, že na ľade nedominuje, viacerí sa ventilovali

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie