Denník N

Čakajú nás voľby, ktoré nerozhodnú len o Slovensku

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Autor je spisovateľ

Už len pár desiatok hodín nás delí od otvorenia volebných miestností. Akú príchuť bude mať sviatok demokracie tentoraz, je záhadnejšie než kedykoľvek predtým. Ešte nikdy sa totiž toľko relevantných strán nepotácalo v predvolebných prieskumoch na hranici zvoliteľnosti. A už vôbec sa doteraz nestalo, aby výsledok slovenských volieb mohol výrazne ovplyvniť aj dianie mimo našich hraníc.

Najprv čierny scenár. My prozápadní a demokraticky orientovaní voliči sa prvého októbra zobudíme do zlého sna. K voľbám nás prišlo menej, ako bolo treba. Vládu bude zostavovať Robert Fico a za partnerov si pravdepodobne vyberie trójske kone Moskvy, Republiku a SNS, ktoré päťpercentnú hranicu zdolajú. Svetová tlač píše o víťazstve proruských síl v štáte, ktorý susedí s napadnutou Ukrajinou. Bude to nielen totálna hanba, ktorú zo seba budeme zmývať generácie, ale posilní to aj prokremeľské sily na celom Západe. Tým vyrobíme našim susedom väčší než veľký problém.

Takisto všetka naša doterajšia pomoc obeti agresie, všetko úsilie Sloveniek a Slovákov od vlády až po obyčajných jednoduchých ľudí bude vo svetle takejto voľby v mysliach ľudí žijúcich na východ od nás ak nie rovno anulované, tak minimálne do značnej miery spochybnené. To myslíte vážne? budú sa pýtať na Ukrajine. To vám nestačili

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie