Denník N

Slovensko našich otcov (a matiek)

Mladí ľudia naozaj netúžia po živote v minulosti, po obmedzovaní, príkazoch a zákazoch.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

AKÉ SLOVENSKO CHCEME MAŤ? IDE O VEĽA, píše Anna Záborská v správe, ktorý rozposlala médiám pod hlavičkou Kresťanskej únie. Zamýšľa sa nad tým, aké Slovensko chceme mať a aké zanecháme našim deťom. „Bude to Slovensko skorumpované, vykradnuté, zamorené rôznymi ideológiami, ktoré ničia životy našich detí? Alebo to má byť láskavá vlasť, kde sa rodinám žije dobre, kde sú ľudia spokojní a kde vedú dôstojný život…“ Hovorí o ceste kresťanského Slovenska, verného odkazu našich otcov.

Pristavím sa pri slovnom spojení verný odkaz našich otcov. Aký je odkaz našich otcov? A prečo práve odkaz otcov? Prečo nie matiek? Aké deti má Anna Záborská na mysli?

Dlhoročnou snahou Kresťanskej únie je regulovať, zakazovať a obmedzovať potraty, manželstvá ľudí rovnakého pohlavia, registrované partnerstvá, úradnú zmenu pohlavia či sexuálnu výchovu – to všetko sú záležitosti, ktoré sa však netýkajú malých detí, ale mladých ľudí a dospelých, ktorí už majú vlastný rozum a vlastné predstavy o tom, ako chcú žiť. A podľa toho, aké sú volebné preferencie mladých Slovákov a Sloveniek, koľko mladých ľudí zo Slovenska odchádza, kam a za akým životom odchádzajú, sa dá usudzovať, že naozaj netúžia po návrate do minulosti, po návrate do krajiny našich otcov. Túžia po budúcnosti a po vlastnej krajine.

Aká bola tá zidealizovaná krajina našich otcov?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Komentáre

Teraz najčítanejšie