Denník N

Lipšic ako Žilinkov námestník? Vo voľbách sa rozhoduje aj o osude špeciálnej prokuratúry

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Foto N - Vladimír Šimíček
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Foto N – Vladimír Šimíček

Pre PS a KDH je zrušenie špeciálnej prokuratúry červenou čiarou. SNS čaká pri téme prokuratúry na to ako dopadnú voľby. Hlas a Smer majú jasno: Lipšic v úrade skončí.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Povedz mi, koľko obvinených máš na kandidátke strany, a ja ti hneď poviem, čo si myslíš o tom, ako by mala po voľbách fungovať prokuratúra na Slovensku. Aj tak by sa dalo pozerať na uvažovanie politických strán o výkone špeciálnej prokuratúry aj polície.

Podľa toho, čo majú strany vo volebných programoch, prípadne čo hlásali ich lídri v posledných týždňoch v predvolebných diskusiách, sa zdá, že téma fungovania Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) je dôležitá pre vznik povolebnej koalície.

Sú to dva svety

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie