Denník N

Posledný prieskum Ipsosu: Rýchlo rastúce PS môže poraziť Smer, Sme rodina je mimo parlamentu (+ grafy a trendy)

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Parlamentné voľby by vyhral Smer tesne pred Progresívnym Slovenskom. Strana Michala Šimečku však na záver kampane výrazne stúpa a trendy ukazujú, že za tri dni do volieb by ešte mohla Smer predbehnúť.

Do parlamentu by sa podľa posledného predvolebného modelu agentúry Ipsos pre Denník N dostali takmer všetky strany, ktoré sa pohybovali nad piatimi percentami. Výnimkou je Sme rodina Borisa Kollára, ktorá ďalej padá a je už len na 4 percentách.

Smeru a Hlasu by sa podľa výsledkov tohto modelu nepodarilo zložiť vládu len so SNS – potrebovali by na to aj ďalšiu stranu – napríklad podporu poslancov Republiky. V inom scenári by zasa prozápadné strany nezložili vládu bez Hlasu.

Prieskum potvrdil trendy ostatných relevantných agentúr, teda že pred voľbami sa posilňuje najmä Progresívne Slovensko, ale aj OĽaNO. Naopak, Sme rodina a Hlas o voličov prichádzajú. Ipsos zbieral dáta medzi 22. a 25. septembrom.

Aké sú trendy a čo hovoria o možnom výsledku

Smer by

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Prieskumy preferencií

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie