Denník N

Milena, ktorá si písala denník chudobnej matky, ďakuje darcom. Pomôžme spolu aj ďalším rodinám, hovorí

Ilustračný obrázok – Adobe Stock
Ilustračný obrázok – Adobe Stock

Zbierka pokračuje. Polovica vyzbieranej sumy pôjde ďalším chudobným rodinám.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Príbeh 27-ročnej Mileny z východného Slovenska, ktorý v pondelok zverejnil Denník N pod názvom Denník chudobnej matky: V nočnej som odpadla od hladu. Zarábam, ale strácam syna vzbudil mimoriadny ohlas.

Súčasťou príbehu bola aj zbierka na pomoc s dlhmi Mileninej rodiny. Ohraničená bola sumou 2 500 eur. Už za prvých 24 hodín od zverejnenia sa našlo tak veľa ľudí ochotných pomáhať, že suma niekoľkonásobne prekročila tento cieľ.

Milenu taká podpora ľudí dojala. „Ďakujem darcom, ktorí ukázali štedré srdcia a prispeli hoci aj jedným eurom. Až teraz vidím, že cudzí ľudia majú štedrejšie srdcia ako vlastní,“ hovorí matka jedného dieťaťa, ktorá žije na východnom Slovensku. Milena má 27 rokov, jej syn štyri roky.

Milena: Som šťastná, že môj denník pomôže aj iným chudobným 

S Milenou sme sa dohodli, že vlnu solidarity využijeme aj na pomoc ďalším rodinám.

„Chcela by som veľmi pekne poďakovať spoločnosti Donio za zbierku, ktorú vytvorili pre nás, ale aj za zverejnenie môjho denníka, cez ktorý sa naskytla možnosť pomôcť aj iným chudobným rodinám,“ hovorí Milena.

„Som veľmi šťastná, že aj keď sme na tom zle, tak môžeme prostredníctvom tohto denníka pomôcť aj iným, ktorí to tak veľmi potrebujú. A možno ešte viac ako my.“

Keď sme v Denníku N pripravovali príbeh Mileny a jej rodiny, nečakali sme takú veľkú odozvu. V priebehu zbierky sme v spolupráci s Donio.sk a s Milenou z tohto príbehu dohodli rozšírenie jej kampane pre ďalších ľudí.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Pri spustení výzvy sme najskôr v spolupráci s Donio deklarovali cieľovú sumu 2 500 eur na pokrytie dlhov Mileninej rodiny. Vaša solidarita je však viac ako desaťnásobne väčšia.

Ďalšie dary nám umožnia poslať Milene a jej rodine ešte vyššiu sumu. Okrem toho, že budeme schopní pokryť jej oficiálne dlžoby, môžeme jej poslať aj peniaze na iné výdavky rodiny a napríklad prispieť aj na opravu jej bývania.

Výzva pokračuje – Milena vo výsledku dostane polovicu celkovo vyzbieranej sumy a druhá časť pomoci pôjde chudobným rodinám vybraným v spolupráci s fundraisingovou platformou Donio.

Srdečne ďakujeme.

Ďalšie útoky na našu redakciu: Kaliňák po večeroch číha na Leška, Smer žaluje Martina M. Šimečku. Denník N v sledovaní každého kroku vlády nepoľaví, ale ak má pre vás práca našich novinárov a novináriek väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete prispieť na ich prácu a obranu v sporoch darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Slovensko

Teraz najčítanejšie