Denník N

Gašparík o svojich metódach aj o rivalite: Starší Weiss ma ako hráča vyšticoval, mladší ma vytáča, ale tak to má byť

Michal Gašparík. Foto - TASR
Michal Gašparík. Foto – TASR

Michal Gašparík je mladý tréner, ktorému predpovedajú veľkú budúcnosť a podceňovanú Trnavu priviedol do skupiny Konferenčnej ligy.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Progresívny. S týmto slovom sa stretávame v posledných dňoch a týždňoch skoro stále. Ak sa dá v slovenskom futbale o niekom povedať, že je progresívny, tak je to 41-ročný Michal Gašparík.

Teraz však nejde o volebné preferencie, ale o trénerský štýl.

Tréner Spartaka Trnava je ojedinelým zjavom na slovenskej futbalovej scéne. Používa všetky dostupné moderné technológie, pracuje s dátami a dosahuje výsledky. Azda aj preto, lebo absolvoval dve vysoké školy.

Aj Gašparíkovou zásluhou sa Trnava dostala po piatich rokoch znovu do skupiny európskej súťaže, tentoraz do Konferenčnej ligy. A hoci trnavská rivalita so Slovanom je obrovská, Gašparík sa vie nad ňu povzniesť. No len v niektorých prípadoch.

„Je to Slovan, náš najväčší rival, a v duchu si niekedy poviem, že keď sa mu nepodarí zápas, môže ho to rozhodiť, čo bude zase naša výhoda,” povedal v rozhovore pre Denník N.

V rozhovore sa dočítate:

  • ktorých troch slovanistov by zobral Gašparík do Trnavy;
  • aký je jeho vzťah s trénerom Weissom;
  • ako v dnešných časoch pomáhajú trénerom rôzne dáta;
  • čo znamená mať cit pre futbal;
  • ako dlho pred zápasom oznamuje hráčom základnú zostavu;
  • na ktorý post sa hľadajú hráči najťažšie.

Aký je váš vzťah s trénerom Slovana Vladimírom Weissom st.?

Poznám ho ešte z ihriska, keď sme boli obaja aktívni hráči. Mám jednu spomienku, keď som ako začínajúci futbalista hral za Trnavu na ihrisku Petržalky. Faulovali ma, bol som na zemi, pribehol ku mne Weiss, chytil ma za dres a vyšticoval ma, nech tam ako zasran neležím. Odvtedy u mňa vzbudzuje rešpekt. Nedá sa však hovoriť, že máme nejaký vzťah. Ak nejaký je, tak čisto profesionálny ako dvaja tréneri. Je najúspešnejší slovenský tréner a za to má moje uznanie.

Keby ste si mohli zobrať nejakého hráča Slovana, ktorý by to bol?

Zobral by som hneď troch – Kankavu, Čavriča a mladého Weissa. To sú fantastickí hráči, na slovenské pomery absolútne špičkoví. Mne by ani neprekážalo, že mladý Weiss

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Rozhovory

ŠK Slovan Bratislava

Trnava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie