Denník N

Mýlil som sa, že Fico už skončil. Ale stále nemusí vyhrať

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Mýlil som sa. Po posledných voľbách v roku 2020 som bol presvedčený, že Robert Fico skončil. Dokázal sa vrátiť a v sobotu môže vyhrať voľby. Spolu s ním vyhrajú aj zločinci.

Ficov návrat bude bolestivý. Bude sa mstiť, bude betónovať a nebude brať ohľady. Ale najmä: privinie sa k Putinovi a Rusku.

Nebude to znamenať okamžitý odchod z Európskej únie a dokonca ani z NATO. S ich peniazmi a pomocou má svoje plány. Celkom isto to však bude znamenať rozvrat.

Ficovo Slovensko je prerastené klamstvom. Rozpadá sa zvnútra, lebo ho tunelujú. Kradnú. Stojí na strane vojny a klania sa pred vrahmi. Je prázdne, lebo z neho odchádzajú najšikovnejší ľudia, a stráca sa viera, že sa môžeme zlepšovať. Fico z EÚ neodíde, ale duch Európy opustí nás.

Mýlil som sa, lebo som si myslel, že za

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Robert Fico

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie