Denník N

Film o Škrtelovi vytiahol aj málo známy konflikt z MS 2010. Otcovo najhoršie rozhodnutie, hovorí Weiss mladší

Martin Škrtel pri natáčaní filmu. Foto - Continental film
Martin Škrtel pri natáčaní filmu. Foto – Continental film

Snímku o Martinovi Škrtelovi stojí za to vidieť, najmä ak ste jeho fanúšička či fanúšik, ale aj kvôli futbalovým hviezdam, ktoré v ňom účinkujú. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ak si niekto zo slovenských futbalistov zaslúži film, je to určite Martin Škrtel. Spolu s ním ešte aj Marek Hamšík a možno sa dočkáme aj filmu o ňom. V rivalite medzi týmito dvoma najlepšími slovenskými futbalistami 21. storočia však aktuálne vedie Škrtel. Aspoň z toho pohľadu, že svojho teraz už kamaráta, predtým aj veľkého rivala, predbehol v kinách.

Na úvod treba povedať, že Škrtel sa nikam netlačil. Nebol jeho nápad, aby o ňom vznikol film. Oslovil ho štáb, ktorý už natočil športové dokumenty o slovenskom MMA zápasníkovi Attilovi Véghovi a českom futbalovom útočníkovi Janovi Kollerovi.

A Škrtelovi sa spočiatku do tohto projektu trvajúceho rok príliš nechcelo. Napokon súhlasil. A či urobil dobre, posúdia samotní diváci. Mne sa film páčil.

Man of the match: Carragher

Film trvá hodinu a 37 minút. Jeho minutáž nespomínam náhodou. Filmári sa s divákom trochu pohrali, práve „tridsaťsedmičku“ totiž nosil Škrtel na drese počas väčšiny svojej kariéry.

Hoci som si minutáž pozrel už pred začiatkom filmu, nespojil som si ju s jeho obľúbeným číslom. Až keď túto paralelu spomenul v príhovore samotný režisér Petr Větrovský. To je však skôr moja chyba.

Film je v podstate prierezom Škrtelovej kariéry. Mapuje ju od úplného začiatku, keď ako chlapec začínal s futbalom v obci Ráztočno, z ktorej pochádza, cez najslávnejšie obdobie, ktoré strávil v Liverpoole, až po koniec v Spartaku Trnava, ktorý nastal pre dlhotrvajúce bolesti chrbta.

Účinkujú v ňom viaceré futbalové hviezdy vrátane Stevena Gerrarda, Luisa Suareza alebo Jamieho Carraghera. A práve Carragher, ktorý s Martinom Škrtelom hrával dlhé roky v stopérskej dvojici na Anfielde, je pomyselný man of the match, čiže muž tohto filmu. Jeho hlášky dodávajú filmu bonusový materiál, ktorý chcete vidieť.

Kariéra Martina Škrtela s vrcholmi aj pádmi je dobre známa. Ak ju aj nepoznáte, ľahko si ju vygooglite. Čo si však o ňom myslí bývalý reprezentačný stopér Anglicka a dnes uznávaný futbalový expert Carragher, sa nedozviete hocikde na internete.

Najhoršie rozhodnutie

Nasledujúce riadky čítajte, len ak vám neprekáža, že na nich prezradím niektoré detaily z filmu.

Vo filme sa vyskytnú viaceré kontroverzné momenty.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Kultúra, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie