Denník N

Maďarský minister zahraničných vecí prišiel osobne podporiť Alianciu, Smeru sa tentoraz otvorene nezastal

Péter Szijjártó s politikmi Aliancie v Kolárove. Foto - TASR
Péter Szijjártó s politikmi Aliancie v Kolárove. Foto – TASR

Na úplnom konci predvolebnej kampane na Slovensku vystúpil maďarský minister zahraničných vecí a obchodu Péter Szijjártó na viacerých miestach na južnom Slovensku spolu s politikmi Aliancie a pozornosť upriamoval na dôležitosť podpory „jednotnej maďarskej strany“.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Aktualizované 19.12

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó vystúpil v utorok na juhovýchodnom a v stredu na juhozápadnom Slovensku a vyzýval maďarských voličov žijúcich na Slovensku, aby využili možnosť hlasovať za „jednotnú maďarskú stranu“. Pri oboch príležitostiach mal predvolebný prejav pred Szijjártóom predseda Aliancie Krisztián Forró.

Spoločné podujatia si naplánovali na úplný záver kampane, keďže v stredu o polnoci vstúpi na Slovensku do platnosti volebné moratórium, počas ktorého zákon zakazuje predvolebnú kampaň.

Szijjártó navštívil v utorok kaštieľ v Borši v okrese Trebišov, ktorý nedávno zrekonštruovali s bohatou podporou maďarskej vlády. Potom sa zúčastnil odovzdania poľnohospodárskej prevádzky v obci Somotor a napokon sa v spoločnosti regionálnych politikov a kandidátov Aliancie zúčastnil na odovzdávaní cestného úseku prechádzajúceho maďarsko-slovenskou hranicou medzi obcami Nagyrozvágy a Veľký Horeš.

V stredu slávnostne prestrihli pásku v maďarských aj slovenských národných farbách za prítomnosti mnohých politikov Aliancie v pekárni Lebeco v Kolárove, ktorú maďarská vláda podporila sumou 96 miliónov forintov (približne 260 tisíc eur).

Esemeskovanie s Wlachovským

Péter Szijjártó v Borši aj v Kolárove povedal, že deň pred svojou návštevou dostal esemesku od svojho slovenského kolegu, ministra zahraničných vecí Miroslava Wlachovského,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Maďarská aliancia

Viktor Orbán

Voľby 2023

Slovensko, Svet

Teraz najčítanejšie