Denník N

Ja som konzervatívny a ty úchylná liberálka, napísal mi cudzí muž. Po čase chcel poslať fotku penisu

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Vy ste chorí ľudia, daj sa liečiť a hlavne tú tvoju pojašenú hlavu!“

Napísal mi na Facebooku muž, ktorého som nikdy predtým nevidela. Reagoval tak na môj status o tom, že deti prijímajú inakosť svojich LGBTI+ príbuzných oveľa ľahšie, než sa mnohí obávajú.

„Zapamätajte si, úchyláci, je iba žena a muž, iba tieto dve pohlavia existujú, to, keď sa niekto chce dať preoperovať na niečo iné, je jeho psychická choroba, ale nechajte mládež na pokoji a nemotajte im hlavy, vy nechutní úchyláci 🤮🤮🤮.“ (Pravopisné chyby a interpunkciu som opravila.)

Ako novinárka v médiách aj na sociálnych sieťach často píšem o kvír ľuďoch a viem, že niektorým z toho ide vybuchnúť hlava. Vidím ich reakcie v diskusiách pod svojimi článkami, no priamo mi nezvyknú písať.

Mala som čas, pánovi som odpísala, či je podľa neho v poriadku úplne cudzej žene nadávať do nechutných úchylákov. Zopakoval svoju obavu, aký vplyv môžu mať transrodoví ľudia na deti. Bojí sa, že muži v strednom veku budú chodiť do škôlok a tancovať pred nimi v „tangáčoch a samodržkách“. Už sa to podľa neho deje v USA aj v Nórsku.

Počudovala som sa, že pred slovenskými škôlkami zatiaľ nevidím stáť v radoch polonahých trans ľudí. Podľa neho sa to pokojne môže stať, ak „my bratislavskí liberáli zvolíme to úchylné PS“.

Opísala som mu, akým konzervatívnym životom ja vlastne žijem.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

LGBTI+

Voľby 2023

Vzťahy

Životy žien

Komentáre, Rodina a vzťahy, Slovensko

Teraz najčítanejšie