Denník N

Čo píšu v Rusku o Ficovi: štátna agentúra sa už teší na jeho víťazstvo, analytik krotí očakávania

Ruské médiá sa tešia na návrat Fica k moci na Slovensku. Foto - TASR/AP
Ruské médiá sa tešia na návrat Fica k moci na Slovensku. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Ruské médiá si už dlhšie všímajú, že na Slovensku sa môže po sobotných voľbách vrátiť k moci strana Smer a jej líder Robert Fico. Vykresľujú ho ako jednoznačne prokremeľského a protiukrajinského politika.

„Proamerické sily na Slovensku sú len krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách. Navyše v nich vyhrávajú obdivovatelia Ruska, ktorí sa otvorene stavajú proti ultraliberálnym hodnotám a rozširovaniu NATO,“ opísala slovenské voľby ruská agentúra RIA Novosti.

RIA Novosti: Fico za Moskvu

Prezidentka krajiny Zuzana Čaputová je podľa agentúry demoralizovaná a RIA Novosti pripomínajú, že končí svoju politickú kariéru.

Ďalej si všímajú, že Fico je proti vojenským dodávkam Ukrajine, jej vstupu do NATO aj proti ruským sankciám.

RIA Novosti zacitovala aj Ficove slová, ktoré akoby vypadli z vysielania ruskej prokremeľskej televízie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Robert Fico

Vojna na Ukrajine

Voľby 2023

Svet

Teraz najčítanejšie