Denník N

Newsfilter: Každý hlas pre Matoviča pomáha Ficovi zložiť vládu

Robert Fico v predvolebnej debate TA3. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico v predvolebnej debate TA3. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Skutočný víťaz volieb. 2. Pellegrini rozhodne. 3. Zabudnime na pat, bez Matoviča a Demokratov by sme o ňom nehovorili.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

O polnoci zo stredy na štvrtok sa končí predvolebná kampaň a začína sa moratórium. Prakticky to znamená, že toto je posledný predvolebný Newsfilter, v ktorom sa môžeme venovať voľbám a jednotlivým politickým stranám kandidujúcim do Národnej rady.

Na jednom mieste sa preto pokúsime zhrnúť výsledky troch prieskumov, ktoré vydali agentúry Focus, Ipsos a AKO za ostatných 24 hodín.

1. Skutočný víťaz volieb

Na čele dvoch z posledných troch prieskumov sa naďalej drží Smer Roberta Fica, ale výhru vo voľbách nemá istú. Focus, Ipsos aj AKO zbierali posledné dáta medzi 20. a 26. septembrom, stále máme tri dni do volieb, časť voličov sa rozhodne na poslednú chvíľu.

O čosi lepší obraz o aktuálnej atmosfére medzi ľuďmi ukazujú trendy – teda ako sa vyvíja popularita jednotlivých strán v čase.

Z nich vyplýva, že Smer narazil na strop a dokonca mohol začal mierne klesať, kým Progresívne Slovensko atakujúce prvú pozíciu sa buď drží, alebo rastie. V prieskume AKO je už PS pred Smerom.

V prípade PS je v tomto momente dôležité, či preváži emócia, že je nutné poraziť Roberta Fica, alebo sa ich potenciálni voliči uistení dobrým výsledkom PS rozhodnú zachraňovať malé strany, aby progresívci vôbec mali s kým vládnuť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Michal Šimečka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Progresívne Slovensko

Robert Fico

Smer

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie